Propozycje Rady Dzielnicy do Budżetu Miasta

2023.06.27 |


Jak co roku Rada Dzielnicy złożyła swoje propozycje inwestycji i zadań do Budżetu Miasta na rok 2024.

Na ostatniej sesji, która odbyła się 15 czerwca, Rada Dzielnicy przyjęła uchwałę w sprawie propozycji zadań Rady Dzielnicy nr 6 Ligota – Panewniki do Budżetu Miasta Katowice na 2024 rok.

W sumie radni zaproponowali 17 zadań z czego drogą głosowania zdecydowano się na zgłoszenie do Budżetu Miasta 13 z nich.

Wśród zgłoszonych propozycji znalazły się m.in. zapewnienie przez miasto zabezpieczenia finansowego w kwocie 35 000 złotych na przyszłoroczne Święto Kwitnących Głogów. Zdaniem dyrektora Domu Kultury, kwota ta zapewni niezbędne i podstawowe koszty realizacji imprezy, takie jak nagłośnie czy wynajęcie ochrony.

We wniosku wiceprzewodniczącego Rady, Tomasza Kozłowskiego, przewidziano budowę drogi rowerowej wzdłuż ulicy Śląskiej od Medyków do miejsca wjazdu do planowanego Centrum Fizjoterapii Pediatrycznej i Onkologicznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, tzw willa Chruszczowa,z możliwością przedłużenia. 

W związku z fatalnym stanem nawierzchni, zarówno ulicy jak i chodników w rejonie pętli przy przystanku Ligota Akademiki, przewodniczący Rady, Jacek Tomaszewski, zgłosił wniosek o ich remont. 

Radny Jacek Kielesz złożył wniosek o likwidację części progów na ulicy Panewnickiej. Progi do likwidacji zostały wybrane po długiej analizie przez Zespół II ds. Inwestycji i Remontów. W sumie to 5 progów:
– przy byłej firmie “Zamet”, 
– podwójne przy osiedlu “Bema” (przystanek autobusowy), 
– pomiędzy LIDL-em, a piekarnią Borys (na wysokości Panewnicka 226),
– pomiędzy ulicami Japońską i Koreańską (na wysokości Panewnicka 103), 
– na wysokości domu zakonnego Sióstr Służebniczek NMP. 

Teraz wszystko w rękach Rady Miasta. To ona zadecyduje, które wnioski zostaną zrealizowane.

Wszystkie zgłoszone propozycje zadań do Budżetu Miasta na rok 2024 znajdą Państwo w uchwale, której treść zamieszczamy poniżej:

Jacek Tomaszewski
Zdjęcie: Miejski Dom Kultury Ligota

Przeczytaj również