Bezpieczny Pieszy, Bezpieczny Rowerzysta

2022.03.10 |


Bezpieczny Pieszy i Rowerzysta

To akcja Rady Dzielnicy nr 6, w ramach której już 19 marca zapraszamy mieszkańców do spotkania się z nami. Korzystając z „prawie” pierwszego dnia wiosny zachęcamy do spaceru wraz z rodziną czy wspólnych przejażdżek na rowerze. 

W tym dniu, w godzinach 12:00-15:00 można nas znaleźć w rejonie ul. Ludowa / ul. Kokociniec na alei spacerowej (za ścianką wspinaczkową ul. Medyków). Rozdamy wtedy elementy odblaskowe. Zapewnią wam dodatkowe bezpieczeństwo i widoczność dla innych użytkowników ruchu.

Pieszych i zmotoryzowanych dopingujemy do korzystania z uroków naszych dzielnic. Przygotowaliśmy dla Państwa mapę MAPA ROWEROWA Ligota-Panewniki z punktami ciekawych miejsc. Chcemy zainspirować do zwiedzania interesujących i atrakcyjnych naniesionych na niej pozycji. Możecie je obejrzeć i zapoznać się z ich historią. Podczas wycieczki rowerowej można już bezpiecznie korzystać z dwóch odcinków dróg rowerowych. To zrealizowane w dzielnicy Ligota – Panewniki inwestycje miasta Katowice o łącznej długości prawie 4,5km. Łączą one rondo Huchrackiego w Panewnikach z centrum przesiadkowym Ligota. Spotkajmy się na ich trasie.

W tym dniu zapoznacie się też z możliwością oddania 1% ZOSTAW BLISKO. To wsparcie dla lokalnej fundacji – Organizacji Pożytku Publicznego działającej w naszych dzielnicach KRS: 0000586529 Fundacja Index do Przyszłości. Podczas tegorocznej akcji 1% środki zostaną przeznaczone na:

1% dodatkowa opieka psychologiczna dla dzieci i młodzieży ze świetlicy

1% zajęcia rozwijające umysł i ciało dla seniorów

Autor: Sylwia Bacia

Przeczytaj również