25-lecie Rady Jednostki Pomocniczej

2019.10.29 |


W tym roku nasza rada obchodzi okrągły jubileusz istnienia. To doskonała okazja by podsumować jej osiągnięcia.

Taka okazja nadarzyła się 21 września br., gdzie w sali Nadleśnictwa spotkali się obecni radni RJP wraz z zaproszonymi gośćmi. Towarzyszyli nam wiceprezydent Mariusz Skiba, przewodniczący Rady Miasta Maciej Biskupski a także były prezydent Piotr Uszok oraz inni radni Rady Miasta.

Zebranych w sali Nadleśnictwa Katowice przywitali przewodnicząca Zarządu Jednostki Olga Kostrzewska-Cichoń wraz z przewodniczącym Rady Andrzejem Najdrowskim.

– Radni dzielnic obradowali często, ale jeszcze częściej byli na ulicach, rozmawiali z mieszkańcami, uczestniczyli w tak zwanych wizjach lokalnych analizując czego jeszcze potrzebują mieszkańcy Ligoty i Panewnik – mówiła przewodnicząca zarządu Olga Kostrzewska-Cichoń. Wspomniała także o społecznym zaangażowaniu mieszkańców dzielnicy. – Dziś możemy pochwalić się, że przez 25 lat zarówno w Ligocie, jak i Panewnikach dzięki społecznemu zaangażowaniu wielu z Was te dzielnice stawały się jeszcze bardziej przyjazne mieszkańcom – dodała.

Poniżej możecie zobaczyć prezentację, która była wyświetlana podczas spotkania a która przedstawia wybrane osiągnięcia Rady we współpracy z Urzędem Miasta i mieszkańcami.


Tekst: Jacek Tomaszewski
Zdjęcia: Tomasz Kozłowski, Sylwia Bacia, Asia Chłądzyńska

Przeczytaj również