Ligocianie na rowery!

2017.04.14 |


Dziś oficjalnie rozpoczęty został w Katowicach sezon rowerowy. Mieszkańcy Ligoty mogą od tego roku korzystać z 6 automatycznych wypożyczalni roweru miejskiego. W całych Katowicach uruchomionych zostało 30 stacji rowerowych. To o 9 więcej niż w 2016 roku.
Rok temu rowery wypożyczano w sumie 36 tys. razy.
Od tego roku również mieszkańcy Ligoty i Panewnik mogą skorzystać z roweru miejskiego. W naszej dzielnicy powstało 6 automatycznych wypożyczalni. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu mieszkańców. Projekt ustawienia wypożyczalni w Ligocie zdobył drugie miejsce w głosowaniu w zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.

– Sukces roweru miejskiego w centrum Katowic aż prosił się o zainstalowanie wypożyczalni na terenie naszej dzielnicy. Wielokrotnie wspominali o tym sami mieszkańcy. Tak zrodził się pomysł zgłoszenia takiego pomysłu do Budżetu Obywatelskiego – mówi radny RJP nr 6 i pomysłodawca projektu, Jacek Tomaszewski.

– Zaangażowanie mieszkańców w jego promocję i ilość zdobytych głosów (1 196) potwierdzają, że był on potrzebny – dodaje Tomaszewski.

Stacje zostały zlokalizowane w miejscach, które pozwalają na szybkie przemieszczanie się po dzielnicy a także umożliwiają dotarcie do bardziej odległych miejsc jak np. do sąsiednich Piotrowic, na Dolinę Trzech Stawów czy nawet do centrum Katowic.

Lokalizacje wypożyczalni:

1. Przystanek Ligota Panewnicka w kierunku centrum;
2. ul. Zielona 5 (przed SP nr 67);
3. ul. Panewnicka (rejon przystanku autobusowego „Ligota Dworzec PKP” w kierunku Panewnik/Rudy Śląskiej;
4. zbieg ulic Armii Krajowej i Wczasowej;
5. ul. Medyków (przystanek autobusowy „Ligota Medyków” w kierunku Akademików UŚ;
6. ul. Zadole (przy kościele Matki Bożej Różańcowej)

Mamy nadzieję, że rowery będą cieszyły się popularnością wśród mieszkańców i będą im dobrze służyły.

Redakcja