Szlachetna Paczka: Poszukiwani wolontariusze na Ligocie i Panewnikach.

2015.10.9 |


SZLACHETNA PACZKA to projekt działający w całej Polsce. Celem projektu jest przygotowanie “Świątecznych Paczek” dla potrzebujących rodzin w naszej lokalnej społeczności, które tego potrzebują.

Wiele jest takich rodzin na Zachodzie Katowic – dlatego potrzeba wolontariuszy, którzy będą chcieli poświęcić trochę swojego czasu i energii, aby wyjść do drugiego człowieka w potrzebie- przesondować i spisać potrzebne artykuły i dać mu szansę na zmianę na lepsze.

Po spisaniu artykułów dla wszystkich potrzebujących z Ligoty i Panewnik – chętni do pomocy mieszkańcy będą mogli wybrać rodzinę, której chętni są pomóc i przygotują “Świąteczną Paczkę”.

Zgłoszenia można przesyłać poprzez formularz na stronie ( www.superw.pl ) Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wybrać region. Po przesłaniu formularza lider regionu skontaktuje się z wszystkimi zainteresowanymi.

——-

Rekrutacja wolontariuszy kończy się już 15 października, do tego czasu można się zgłosić wypełniając formularz zgłoszeniowy na www.superw.pl. Wolontariuszem, opiekunem rodziny można zostać od 18 lat, a od 17 lat można być wolontariuszem wspomagającym, który nie może mieć pod opieką swojej rodziny, ale chodzi do rodzin jako drugi wolontariusz, towarzyszy i pomaga.

Natomiast od 21 listopada będzie można wybrać w systemie rodzine, której chce się pomóc jako darczyńca. Finał czyli weekend cudów SZLACHETNEJ PACZKI w tym roku będzie 12 i 13 grudnia.

Więcej informacji można znależć na stronie: www.szlachetnapaczka.pl

——-
Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie.

 

 

Opracowanie: Magdalena Budujkiewicz/ Adam Kłos.