Zaproszenie na Operetkę “Piraci z Penzance” już dzisiaj o godzinie 17.00 w Amfiteatrze Parku Zadole.

2015.08.15 |


Rada Jednostki Pomocniczej wraz z Domem Kultury Ligota serdecznie zapraszają na Operetkę “Piraci z Penzance” – już dzisiaj o godzinie 17.00 w Amfiteatrze Parku Zadole.

 

Operetka jest jednym z najatrakcyjniejszych wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Radę oraz Dom Kultury Ligota w Amfiteatrze Parku Zadole – w te wakacje.

Wykonawcą Operetki jest Teatr – ARTECREATURA. W sztuce zagra wielu znakomitych aktorów, a na potrzeby zrealizowania świetnego przedsięwzięcia budowana jest specjalna scena.

 

Poniżej krótka zapowiedź:

Uważajcie piękne panie, odważni panowie i bezbronne dzieci! Piraci atakują!

Piękne córki generała, dziarscy piraci, waleczni policjanci, sam Major Generał oraz zwariowana służka piratów oczarują, zachwycą i rozbawią do łez każdego bez wyjątku widza. 

Piraci z Penzance to przezabawny spektakl z pogranicza musicalu i operetki, który skierowany jest do widzów wszystkich pokoleń. Barwne kostiumy, bajkowa sceneria, iście hollywodzka muzyka i angielski humor składają się na sukces spektaklu. Porywa on pełną przygód fabułą opisującą losy Fryderyka wychowanego przez piratów. Młodzieniec osiągnąwszy pełnoletność, postanawia zerwać z przestępczym półświatkiem i chce dołączyć do grona porządnych ludzi. Piraci odmawiają mu jednak prawa do pełnoletności, skoro pechowiec urodził się 29 lutego w roku przestępnym i faktycznie obchodził urodziny zaledwie 5 razy. Równocześnie na drodze Fryderyka, który do tej pory za wzór kobiecości uważał jedyną znaną sobie kobietę – starą opiekunkę, stają piękne panny – córki Generała i sam sprytny i nowoczesny Generał. Jak potoczą się losy Fryderyka? Czy dane mu będzie zakosztować życia normalnego obywatela? “.

 

Serdecznie Zapraszamy.